Zalety studni wierconych

Studnie wiercone to jeden z częściej spotykanych typów studni głębinowych. Są one chętnie wybierane nie tylko dlatego, że stosunkowo łatwo się je wierci (choć jest to zaleta niezaprzeczalna, przekładająca się również na atrakcyjne ceny).

ArtesianStudnie takie przede wszystkim zapewniają stałą dostawę wody, przy czym zazwyczaj są to duże ilości. W przypadku studni wierconej, w przeciwieństwie do innych typów, nie trzeba czekać, aż woda dotrze do kręgów, co zapewnia sprawny i nieutrudniony pobór wody. Co więcej, nawet bardzo intensywna eksploatacja nie wpływa negatywnie na stan studni, co dzieje się na przykład jeśli chodzi o studnie kopane, które są wręcz niszczone jeśli długotrwale i intensywnie pobiera się z nich wodę. Jest to więc rozwiązanie (i inwestycja) na lata. Olbrzymią zaletą jest też bezpieczeństwo wody, ponieważ ryzyko, że zostanie ona skażona przez zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni, jest naprawdę niewielkie, gdyż woda pobierana jest z głębokich miejsc.

To koniec zalet jeśli chodzi o eksploatowanie i jakość wody ze studni wierconych, ale typy te mają również niezaprzeczalne walory estetyczne, zależne od tego, w jaki sposób się ją wykończy. Może to być jakieś tworzywo sztuczne albo betonowe kręgi, które można ciekawie wkomponować w otoczenie. Studnie takie, jeśli są ładnie wykończone, mogą być więc nie tylko funkcjonalne, ale również stanowić prawdziwą ozdobę otoczenia, w jakim się znajdują.

Możesz również polubić…