Jak zamontować baterie wannową?

bateriaBaterie wannowe mogą występować w różnych typach:

  • baterie naścienne,
  • baterie nawannowe,
  • baterie wolnostojące (stojące obok wanny).

W pierwszym przypadku montaż nie jest zbyt skomplikowany ze względu na prostotę montażu do gotowych wyjść wodnych ze ściany na sztywno. Należy jedynie pamiętać o tym, że podczas montażu trzeba zwrócić szczególną uwagę na to aby podczas dokręcania nie uszkodzić armatury bądź też jej uniknąć jej zarysowania.
Istotna jest wysokości na której powinniśmy zamontować baterie, aby cieszyć się komfortem użytkowania. Zazwyczaj należy ją zamontować od 10 do 18 centymetrów powyżej górnej krawędzi wanny i minimum 60 centymetrów nad posadzką.

Drugi typ baterii wymaga już odpowiednich narzędzi do wykonania otworów pod armaturę. W zależności od miejsca gdzie chcemy ją zamontować i czy nie będzie jakichkolwiek przeciwności montażu jej w punkcie gdzie chcemy aby się znalazła. Najprostszym rozwiązaniem jest zlecenie osobom kompetentnym wykonanie tego montażu lub otworów pod Nasz zakupiony produkt.

W tym przypadku możemy już jednak zadecydować, czy i jakie dodatkowe akcesoria zastosować (np. filtry wody) oraz dobrać materiały instalacji do własnych potrzeb. Więcej na ten temat tutaj.

Ostatnia grupa są to baterie wolnostojące na posadzce. W tym przypadku montaż nie jest zbyt skomplikowany ponieważ montuje się je na podstawie i w miejscu w którym chcemy aby stała koło wanny. Jedyną przeszkodą stanowi wykonanie odpowiedniego przyłącza wodnego pod taką baterię . Przy tego typu armaturze również należy pamiętać podczas działań instalacyjnych aby nie uszkodzić bądź nie zarysować elementów baterii.

Możesz również polubić…