Ogrodzenia drewniane – nowa jakość i estetyka

plotElementem każdego domostwa, który w pierwszej kolejności zwraca uwagę przechodniów oraz odwiedzających nas gości jest bez wątpienia ogrodzenie. Jest zapowiedzią tego co się za nim kryje, czyli naszego ogrodu oraz budynków znajdujących się na jego terenie. Ogrodzenie powinno, więc współgrać z architekturą domu i stylem ogrodu. Odchodzi się od stosowania nudnych i wątpliwej urody ogrodzeń z siatki czy też ciężkich, betonowych murów, na rzecz pięknych drewnianych płotów, które zaskakują różnorodnością wzorów. Na polskim rynku jest dostępna bogata oferta ogrodzeń drewnianych spośród, których możemy wybierać odpowiadające nam kolory, wzory oraz ciekawe połączenia z innymi materiałami, np. szkłem, metalem.
Ogrodzenia drewniane w naturalny sposób dopasują się do naturalnego otoczenia i będą tworzyły z nim harmonijną i stylową całość. Ich niewątpliwym walorem – oprócz estetycznego wyglądu – jest łatwość montażu, demontażu oraz konserwacji. Odpowiednio zabezpieczone oraz wykonane z wysokiej jakości drewna suszonego będą spełniały swoją rolę przez wiele lat. Drewno zabezpieczone we właściwy sposób jest materiałem praktycznie niezniszczalnym. Płoty drewniane posiadają duże możliwości kształtowania ich linii, koloru oraz stopnia prześwitu.

Posiadaczy domów utrzymanych w nowoczesnym stylu na pewno ucieszy nowatorskie rozwiązanie jakim jest połączenie drewnianego ogrodzenia ze szklanymi lub tynkowymi płytami, które gwarantują ekstrawagancki i unikatowy wygląd naszego otoczenia. Jeżeli chodzi o wytrzymałość szkła stosowanego przy tego typu ogrodzeniach, to nie ma obaw, ponieważ jest to grube, zbrojone szkło, które zapewnia izolację akustyczną.

Płoty drewniane, przy budowie których jako element dekoracyjny zastosowano płyty szklane czy też tynkowe zaskakują nowoczesnym designem. Pasują zarówno do domów prostych i surowych w formie, jak i do tradycyjnych. Szkło nie zaciemnia powierzchni działki, dzięki czemu wydaje się większa. Ciekawą opcją jest wplecenie elementów zbudowanych z drewnianej kratki osadzonej w stabilnej ramie – dodają lekkości ogrodzeniu.

Ogrodzenia wykonane bardzo solidnie z wyselekcjonowanych materiałów w połączeniu z płytami tynkowymi czy też taflami szkła będą przyciągać uwagę i wzbudzać podziw. Jak na razie są one rzadko spotykane w naszym kraju, więc decydując się na takowe – uzyskamy unikatowy wygląd otoczenia naszego domu.

Możesz również polubić…