Które miejsca są narażone na działanie bakterii?

Które miejsca w łazience są szczególnie narażone na działanie szkodliwych bakterii oraz drobnoustrojów?

lazienkaNikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że miejscem w łazience, które jest najbardziej narażone na działanie szkodliwych bakterii i drobnoustrojów, jest muszla klozetowa. Dlatego też, fachowcy od wykańczania łazienek szczególnie zalecają, by dbać o regularne i częste sprzątanie całego sedesu. Najlepsze do czyszczenia oraz likwidacji szkodliwych bakterii są dostępne na rynku środki chemiczne i dezynfekujące. Ważne, by czyścić nimi toaletę co najmniej trzy razy w tygodniu. Składniki bakteriobójcze mają również szeroko dostępne żele, kostki czy płyny, które przywiesza się na krawędziach muszli. Często zawierają one również substancje wybielające oraz zapachowe.

Kolejnymi miejscami, szczególnie podatnymi na rozwój bakterii i drobnoustrojów są umywalka, wanna oraz brodzik. Ze względu na dość delikatne ich powierzchnie, nie zaleca się używania silnych i żrących środków. Dostępne w sklepach żele doskonale czyszczą, są delikatne, a co najważniejsze, dobrze radzą sobie z nieproszonymi i niewidocznymi gośćmi. Wystarczy więc po każdej kąpieli przetrzeć powierzchnię brodzika czy wanny gąbką nasączoną odpowiednim środkiem, by móc cieszyć się nie tylko czystą, ale przede wszystkim wolną od bakterii wanną czy brodzikiem. Warto również pamiętać o tym, by dbać o szczoteczki do zębów, kubeczki, w których je przechowujemy, a także gąbki do kąpieli i szmatki, którymi czyścimy powierzchnie łazienki.

Uwaga: Szczególnie sedes należy czyścić co najmniej dwa razy w tygodniu środkiem zawierającym środek dezynfekujący. Do czyszczenia toalety najlepsze są preparaty pakowane w pojemniki ze specjalną zakrzywioną, długą końcówką.

Możesz również polubić…