Klimakonwektor- cechy

FancoiFiltruje powietrze – Klimakonwektor wyposażony jest w filtry powietrza, które wychwytują kurz z powietrza.

Dostosowuje tryb pracy do zapotrzebowania na ciepło, lub chłód – Wydajność klimakonwektora tak jak klimatyzatora sterowana jest elektronicznie przez procesor. Dzięki temu rozwiązaniu moc klimakonwektora dostosowuje się dynamicznie w celu zachowania zaprogramowanej temperatury w pomieszczeniu. Dzięki regulowanej mocy klimakonwektor pozwala na szybką zmianę temperatury w pomieszczeniu.

Gotowy do chłodzenia latem – Klimakonwektory zostały zaprojektowane specjalnie do chłodzenia pomieszczeń latem. Tak jak klimatyzator, klimakonwektor podczas schładzania pomieszczeń osusza powietrze.

Pełna regulacja temperatury – Elektroniczny sterownik klimakonwektorów zapewnia utrzymanie zadanej temperatury w każdym z pomieszczeń.

Studnie do klimakonwektorów, czyli klimatyzatorów wodnych

Tak jak pompa ciepła za pomocą kolektorów pobiera energię cieplną z ziemi za pomocą kolektora gruntowego, tak w lecie układ oparty na pompie ciepła, lub samych klimatyzatorach (o których więcej na www.glimmer.com.pl) może transportować nadmiar ciepła do ziemi. Poprzez odprowadzanie nadmiaru ciepła z pomieszczenia do gruntu możliwe jest chłodzenie pomieszczeń.

Wykorzystanie chłodnej ziemi, w miesiącach letnich do odprowadzenia nadmiaru ciepła z pomieszczeń, nosi nazwę Natural cooling’u. Jest to efektywny i energooszczędny system, ponieważ wykorzystuje energię do napędu pompy obiegowej kolektora gruntowego. Przy tym rodzaju chłodzenia stosunek przetransportowanej ilości ciepła, do energii użytej do jej transportu jest w zakresie od 15 do 20.

Proponujemy gruntowy kolektor – Sondy

Do odwiertów o głębokości 15 – 25 metrów wkładane są rury. W rurach kolektora krąży medium, które transportuje ciepło pomiędzy klimakonwekorem a gruntem. Odległość między odwiertami nie powinna być mniejsza niż 3 metry. Ze względu na dużą głębokość kolektora i brak wpływu warunków atmosferycznych na pracę kolektora, sprawność systemów natural cooling 'u opartych na sondach jest wysoka.

Układ dwóch studni

System typu dwie studnie instalowany jest, gdy woda gruntowa  występuje na odpowiedniej głębokości.  Względnie stała temperatura wody gruntowej (można się liczyć ze zmianami w przedziale 8 – 12 oC), zapewnia efektywny tryb pracy instalacji chłodzącej. Woda gruntowa pobierana jest ze studni zasilającej. Doprowadzana do  pompy ciepła, lub klimakonwektora. Urządzenie wymienia ciepło do wody, „zużyta” woda wraca do gruntu za pomocą oddalonej o ponad 15 m studni zrzutowej.

Wykonany kolektor gruntowy dla klimakonwektorów, może służyć jako kolektor do pompy ciepła.

Możesz również polubić…