Jak szlifować beton?

Beton to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Ceniona jest bowiem jego prostota i wytrzymałość, a także atrakcyjna cena. Dlatego wciąż jest chętnie wykorzystywany Niestety wielu osobom beton kojarzy się z szarą i chropowatą powierzchnią. Tymczasem do wyboru jest coraz więcej metod szlifowania betonu, dzięki którym prezentuje się on atrakcyjnie i już nie musi być skrzętnie ukrywany.

Jakie są metody szlifowania betonu?
Ciekawym pomysłem na szlifowanie betonu jest stworzony w Szwecji system mechanicznego szlifowania betonu Superfloor. Metoda ta polega na szlifowaniu oraz polerowaniu warstw betonu przy wykorzystaniu maszyn i narzędzi szlifiersko-polerskich o odpowiedniej gradacji ścierania. Dzięki temu uzyskiwana jest lekko połyskliwa i gładka powierzchnia, pod względem funkcjonalnym i estetycznym porównywalna nawet z posadzkami granitowymi czy marmurowymi. Metoda ta stosowana jest nie tylko do nowych posadzek betonowych, ale i tych już istniejących. Doskonałym uzupełnieniem wypolerowanego betonu są różnego rodzaju środki chemiczne wspomagające proces szlifowania. Warto też pamiętać, że szlifowanie można przeprowadzić tylko na betonach o nieco wyższej wytrzymałości.Środki chemiczne a szlifowanie betonu
Zastosowanie specjalnych środków chemicznych w czasie procesu szlifowania sprawia, że szorstka i porowata dotąd struktura betonowa zostaje uszczelniona poprzez zmianę aplikowanych substancji płynnych w substancję stałą. Dzięki temu rozwiązaniu szczeliny znajdujące się w betonie zanikają. Całość prezentuje się więc o wiele efektowniej i jest bardziej funkcjonalna.
Zobacz też informacje o żużlu na www.a2.com.pl.

Możesz również polubić…