Folia stretch wykorzystywana jako ochrona

foliaKońcowym etapem produkcji zawsze jest pakowanie asortymentu. Jest to sposób zabezpieczenia i ochrony. Do tego celu służą różnego rodzaju maszyny pakujące, ale najczęściej wykorzystywane są zgrzewarki kątowe. Produkty odpowiednio zapakowane umieszczane są na paletach. Ważne jest to by na palecie znajdował się towar jednego gatunku. Folia stretch wykorzystywana przez owijarkę palet służy jako ochrona przed kurzem oraz wilgocią. Dzięki temu towar może być przechowywany na zewnątrz. Folia stretch stabilizuje również towar znajdujący się na palecie.

Ułatwiona jest również kontrola i identyfikacja produktów poprzez przeźroczystą folię. Istnieje również czarna folia, która stosowana jest do maskowania towaru. W zasadzie wyróżniamy dwa rodzaje foli stretch. Folia stretch ręczna oraz maszynowa. Takie folie mają dużą rozciągliwość co pozwala na oszczędzaniu materiału. Do transportu palet wykorzystywane są przenośniki palet. Konfigurowane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje przenośników palet. A mianowicie przenośniki płytkowe, rolkowe i taśmowe.

Transportery palet taśmowe głównie stosowane są w technologiach w magazynach, w pracach przeładunkowo-transportowych. Nośnikiem są taśmy PCV dopasowane do transportowanego produktu. Są one wykonane z kilkuwarstwowej gumy lub tworzyw poliestrowych. Niektóre modele zaopatrzone są w antypoślizgową powierzchnię lub zabieraki. Do transportu palet najczęściej wykorzystywany jest przenośnik rolkowy. Jego nośnikiem są rolki, które mogą być napędzane. Jest to uzależnione od zastosowania. Transportery palet z napędem wykorzystywane są najczęściej jako stanowisko montażowe przy liniach produkcyjnych. Transport palet, pudeł, worków czy też skrzyń jest również wykonywany za pomocą przenośników z napędem. Przenośniki rolkowe bez napędu mają zastosowanie w miejscach, gdzie możliwe jest ręczne lub grawitacyjne przesuwanie produktów. Do transportu towarów wykorzystywane są również przenośniki płytkowe. Stosowane są do przemieszczania butelek szklanych, słoików, a także butelek plastikowych, puszek czy też kartonów w liniach produkcyjnych i w łukach. Pracują w poziomym jak i nachylonym ruchu. Głównie wykorzystywane są w procesach technologicznych takich jak kapslowanie, zamykanie, etykietowanie (zobacz folie do etykiet). Całe linie transportu nie tylko palet mogą być wyprodukowane pod względem potrzeb klienta.

Możesz również polubić…